Реал и Партизан соборија рекорд во Евролигата

Малку неочекувано, Партизан успеа да му даде 40 поени на Реал во Мадрид во првата четвртина, а заедно со домаќинот постави нов рекорд на Евролигата.

Двете екипи постигнаа ново најдобро достигнување во елитното натпреварување кога станува збор за воведниот период на еден меч.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.