Реал го продолжува ловот: И Калиниќ на нишан!

Откако го договори Венсан Поарие за крајот на оваа и следните три сезони, најтрофејниот шпански клуб продолжува со напорите, дополнително да го засили тимот.

Весникот АС тврди дека најнова цел на Реал е српскиот репрезентативец Никола Калиниќ кој има одлична сезона во тимот на Валенсија.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.