Раул: Бахрeин добро се држеше со Шпанија – нема простор за никакво опуштање

Спортклуб од Минхен,

Симеончо Стоиков

Македонската ракометна селекција по стартната победа на СП во Минхен против Јапонија, денес има слободен ден, но тоа не значи дека нема обврски. Утрово од 10:30 часот нашите ракометари се појавија во „Олимпија Хала“ на утринки тренинг.

„Почнавме со победа. Сега треба да се подготвиме, да ја повториме истата игра, но мора да имаме почит и како во мечот против Јапонија. Бахраин играше добро против една Шпанија за која сите знаеме со каков квалитет располага. Имаа само три негатива во еден дел од мечот. Бахраин направи добра работа, не треба да се опуштаме“ изјави нашиот селектор Раул Гонзалез и притоа додаде:

„Штом се пласирале на СП тие имаат некое ниво на квалитет и треба да имаме почит. За нас е битно да имаме што поголема разлика, ова се групи, не знаеме што ќе е случи во следните мечеви. Ако и утре ја повториме истата разлика како против Бахраин ќе бидам задоволен“.

 

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Душебајев: Добро знам која е Македонија – сите си мислат ќе биде лесно, ама нема да е така

ВИДЕО: Како беше пред две години против Шпанија: Еуфорија, цепелини… но немаше резултат на крај!

Голема вест од Македонија за Гоце Георгиевски во Германија

Горгиевски: Почетокот на СП е очекуван и според планот

Вечерва правдата на Македонија против Шпанија ќе ја дели Салах

Кире Лазаров: Кај секој поединец од нас треба да проработи инатот

Србија со деби триумф на Мундијалот – соседите мораа да прават пресврт против Кореја

ФОТО: Ивано Балиќ со една реченица предизвика еуфорија – Хрватите помислија дека прави кам-бек!

Вујовиќ „удри“ по Раул: Изгледа како едвај да чека да заврши Светското првенство