Распишана потерница по Новак Ѓоковиќ

Организаторите на Ролан Гарос ја прифатила шегата од Новак Ѓоковиќ и на соодветен начин му одговорија на тоа.

Ѓоковиќ при еден од последните тренинзи, направи штета во тренинг салата, па преку шега се праша дали поради ова неговиот настап ќе биде доведен под знак прашалник.

Од Ролан Гарос ја прифатија таа шегобијна ситуација и одговорија во вид на потерница..

„Дали сте го виделе овој човек?

ИМЕ: Новак Ѓоковиќ.
Последен пат виден: На теренот Филип Шатрие.
Се бара поради: Правење неред во тренинг салата.

Ве молиме да одговорите кога ќе ја видите оваа личност.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тони Надал околу тоа за кој навиваше Рафа во финалето на Вимблдон

(ФОТО) Цензура на најако: За медиумите во Албанија не постои Ѓоковиќ

Ноле по новата титула на Вимблдон ги израдува фановите во Македонија

Љубомората е опасна работа: Ѓоковиќ никогаш нема да биде популарен како Федерер или Надал

(ВИДЕО) Мирка не можеше да гледа, а Роџер на крајот ја разочара: Клучниот момент во финалето

(ФОТО) Статистиката е како бикини, тоа најдобро го почувствува Федерер

Она што го направи Ноле, не успеал никој од 1948 година

(ФОТО) Му го сменија и името на Тоблероне во чест на Ѓоковиќ

Ѓоковиќ и Федерер го срушија рекордот на Вимблдон