Рамос прави свадба – го покани Пике, ама го нема Роналдо!

На 15 јуни капитенот на Реал, Серхио Рамос и неговата свршеница Пилар Рубио официјално ќе стапат во брак иако заедно живеат долго време и имаат деца.

Шпанските медиуми го објавија списокот на гости, ќе ги има над 500, а меѓу нив, разбирливо, и голем дел од светот на фудбалот. Најголемо изненадување е поканата кон Жерард Пике, непријателот на Реал со кого Рамос имаше многу вербални и физички дуели на терените. Од Барселона се поканети уште Жорди Алба и Серхио Бускетс, колеги на стоперот од шпанската репрезентација.

Но, куриозитет е тоа што го нема Кристијано Роналдо, фудбалерот со кого Рамос играше девет години во Реал. Медиумите велат дека причина за тоа е лутината на капитенот затоа што португалскиот ас одлучил да си замине од Бернабе минатото лето.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Перу два пати постигна гол, но ВАР системот ја спаси Венецуела

Играчот на Челзи имал непријатна епизода: Менаџерот ме крадеше, сакав да се откажам од фудбалот

Пресврт во Париз, Нејмар ги изнел своите барања до ПСЖ

Французинот пресече: Пол погба донесе конечна одлука!

Дали ќе биде тренер на Јувентус? Па Челси го нема уште ослободено од договорот

На свадбата на Рамос денеска, освен Роналдо, не беше присутно уште едно големо име

Гулит за проблемот на Милан последните неколку сезони

Имаше одлична сезона во Арсенал – но сака да си замине поради својата девојка

Откриено колку цигари на ден пуши Сари