Рајола подготвува нова бомба: Погба си оди, но не во Јувентус!

Пол Погба игра како препороден по доаѓањето на Оле Гунар Солскјер, првпат во кариерата ја проби границата од 10 гола во една сезона, но навивачите се плашат дека тој ги поминува последните четири месеци на Олд Трафорд.

Англиските медиуми тврдат дека самиот му наложил на менаџерот Мино Рајола да му обезбеди трансфер, но не во Италија, туку во актуелниот европски шампион Реал Мадрид. Некои во ова видоа притисок кон Јунајтед да му даде нов, побогат договор на фудбалерот, но некои гледаат и реална можност тој да се пресели во Мадрид.

На Реал му недостасуваат неколку играчи во средината на теренот, можно е Модриќ да си замине бидејќи наскоро ќе наполни 34 години, а Погба би чинел околу 120 милиони евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Навивачите на Ливерпул се фанови по порачка – по Јунајтед сега навиваат за друг

Нова жртва и трагедија во семејството Сала: Ништо не е веќе исто за нив овие неколку месеци

Адебајор раскажа анегдота: Како Мурињо беснееше во соблекувални поради Роналдо

Силна најава на Скај Спорт: Азар и Погба во пакет кај Зидан

Вирусот повторно актуелен – Рој Кин анализира што ќе му направат на Оле Солскјер

Јанев до пред неколку месеци беше незаменлив во Беласица, а пред него сега е најважната животна битка

Тито Виланова на шест дена пред смртта го повикал Меси и со својот потег ја спасил Барселона

Првиот фудбалер кој летово ќе го напушти Јунајтед, ќе се пресели во Арсенал?!

Докторот му најавил дека ќе умре, а тој почина следниот ден за време на натпревар