РАЈКОВИЌ: Сон ми беше да работам во клуб како ЦСКА, сега целта ми е да останам што подолго

Македонскиот стручњак Емил Рајковиќ денеска беше претставен како нов тренер на ЦСКА и првпат имаше можност да се сретне со новинарите како шеф на стручниот штаб на осумкратниот европски шампион.

Пред медиумите откри многу работи од својот личен живот, играчката и тренерската кариера, како и плановите за новата сезона.

Целиот текст и изјавата на Рајковиќ прочитајте ги на следниот ЛИНК.