РАЈКОВИЌ: Голема чест и одговорност е да ја водам ЦСКА во пресрет на 100-годишнината од постоењето

Македонскиот стручњак Емил Рајковиќ од денеска е нов тренер на осумкратниот европски шампион ЦСКА, позиција на која доаѓа на местото на Димитрис Итудис кој си замина по осум години на функцијата.

Московскиот клуб веќе го претстави нашиот тренер пред кого е голема и одговорна задача во новата сезона.

Целиот текст и изјавата на Рајковиќ прочитајте ги на следниот ЛИНК.