Работнички со порака по назначувањето на Антиќ за претседател на КФМ

Македонската кошаркарска федерација која во иднина ќе ја носи кратенката КФСМ, од денеска има официјално нов „фронтмен“ или претседател.

Легендата на македонската кошарка Перо Антиќ ќе седне на жешкото столче во федерацијата, каде се неопходни многу реформи и единствен и вистински правец, од кој што може да напредуваме како репрезентација.

По тој повод, КК Работнички, преку социјалните мрежи му честиташе на Антиќ за назначувањето на функцијата претседател на КФСМ..

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Уште еден македонски репрезентативец се обврза на верност кон МЗТ Скопје

МЗТ Скопје по тренерот Кочов, објави уште едно важно останување во тимот

МЗТ Скопје нема да менува: Кочов потврден

Мундобаскетот посиромашен за уште една ѕвезда: Австралија без главниот играч

Сведоштво од прва на човекот кој бил во другиот автомобил при сударот со Кузмиќ

(ВИДЕО) Борба со времето: Кузмиќ со хеликоптер итно пренесен во Белград

Фото: Кошаркарот на Црвена Звезда во кома по страшната несреќа – автомобилот уништен

Залудно го префрлаа во Црвена Звезда – Теодосиќ си најде нов клуб

Спектакл на Западот: Блокбастер меѓу Оклахома и Хјустон