Работнички со порака по назначувањето на Антиќ за претседател на КФМ

Македонската кошаркарска федерација која во иднина ќе ја носи кратенката КФСМ, од денеска има официјално нов „фронтмен“ или претседател.

Легендата на македонската кошарка Перо Антиќ ќе седне на жешкото столче во федерацијата, каде се неопходни многу реформи и единствен и вистински правец, од кој што може да напредуваме како репрезентација.

По тој повод, КК Работнички, преку социјалните мрежи му честиташе на Антиќ за назначувањето на функцијата претседател на КФСМ..

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Официјално „шут-карта“ за Олимпијакос од грчкото првенство

Работнички подобар од МЗТ, познати двојките за полуфиналето

Дончиќ ја предводи најдобрата руки петорка во НБА лигата

ВИДЕО: Ново финале за Голден Стејт – Кари повторно главен диригент

(ВИДЕО) Комендија во Грција: Ваков циркус нема ни во селска лига

Ефес е добар, ЦСКА е најдобра!

(ВИДЕО) Перо Антиќ каков што ретко го имате видено

(ВИДЕО) „Воините“ никогаш не се предаваат, добија загубен натпревар

Блокотехна со пеколен финиш се враќаше од негатива и изненадување против Кожув