Пукна бомбата: Маслинко слета во Тафталиџе

Еден од најбараните македонски кошаркари во летниот преоден рок Андреј Маслинко, одлучи својата кариера да ја продолжи во тимот на ТФТ.

Македонскиот репрезентативец, кој една година принудно паузираше поради тепка повреда, имаше понуди уште од МЗТ Скопје и Работнички, но ја прифати онаа од клубот од Тафталиџе.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.