ПСЖ и Раул го добија дербито против Нант и Лазаров

Нант и Кире Лазаров претрпеа синоќа пораз во дербито од француското првенство против ПСЖ со резултат 34:29.

Омејер повторно блескаше, а кога тој е на висина на задачата, ривалот на ПСЖ, кој и да е, нема што да бара на тој наптревар.

Целиот натпревар ПСЖ го имаше под контрола, па Нант и Кире Лазаров неможеа да им се доближат до егал и да се борат за евентуална победа.

Македонскиот капитен Лазаров на оваа средба погоди пет пати, додека во таборот на Раул Гонзалес најдобар беше Степанчиќ со 9.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вардарска доминација во СЕХА: Четири ракометари на Вардар во идеалниот тим!

Талески и Рајн Некар патуваат со +2 кај Нант и Лазаров на реваншот во ЛШ

ЕХФ ги отпиша „црвено-црните“: Вардар нема да игра во Келн!

Кина ќе игра против Вардар !?

Вардар иако некомплетен, лесно се справи против Извиѓач: А сега фокусот на „плинарите“ и ЛШ

Најави за нови заминувања од Вардар – се води кон реализација на „рускиот проект“

И Карачиќ го напушта Вардар: Хрватскиот ракометар се сели во Полска!

Брестовац посакува Металург со триумф да го финишира СЕХА првенството

Повеќе нема дилема: Познато каде ќе биде завршниот Ф4 во СЕХА