ПСЖ и Раул го добија дербито против Нант и Лазаров

Нант и Кире Лазаров претрпеа синоќа пораз во дербито од француското првенство против ПСЖ со резултат 34:29.

Омејер повторно блескаше, а кога тој е на висина на задачата, ривалот на ПСЖ, кој и да е, нема што да бара на тој наптревар.

Целиот натпревар ПСЖ го имаше под контрола, па Нант и Кире Лазаров неможеа да им се доближат до егал и да се борат за евентуална победа.

Македонскиот капитен Лазаров на оваа средба погоди пет пати, додека во таборот на Раул Гонзалес најдобар беше Степанчиќ со 9.