Психолог за Ѓоковиќ: Солзите се лажни, плачеше за да го сврти натпреварот

Новак Ѓоковиќ беше тешко поразен од Даниел Медведев во финалето на УС Опен.

Рускиот тенисер најде лек за најдобрите во светот и без проблеми го доби со 3: 0 во сетови и спречи да го освои рекордниот 21. Грен слем турнир Новак.

Српската тенисерка плачеше на овој меч, но психологот Изабел Инхасуспе за Лекип изјави дека неговите солзи се лажни и дека се обидел да го измами противникот.

“Не верувам дека плачеше. Дали го видовте изгледот на неговото лице кога се врати од паузата. Мислам дека беше во тешка ситуација и се обиде да го надмудри својот противник со шаховска стратегија. Се надеваше дека противникот ќе потклекне и плачеше да го сврти натпреварот “, рече таа.