Против светски шампион не може ништо да се загуби, а може многу да се добие

Македонската кошаркарска репрезентација вечерва дебитира во едни квалификации за Светско првенство и тоа против бранителот на планетарната круна Шпанија.

„Фуријата“ во Скопје дојде без најголемите ѕвезди, кошаркарите кои играат во НБА и Евролигата, но и без нив е апсолутен фаворит.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.