Проклетство удри по Србите: Се повреди и Бјелица

Неполна недела откако Светислав Пешиќ одлучи да се откаже од Милош Теодосиќ, српската репрезентација остана и без трет кошаркар поради повреда.

Овој е со најзвучно презиме – актуелниот шампион во НБА лигата, Немања Бјелица кој сега е неизвесен за настап на Европското првенство.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.