Продолжува хаосот во НБА – одложени уште два натпревара

Ситуацијата со корона вирусот во најсилната светска кошаркарска лига се комплицира од ден на ден и нема да биде чудо ако повторно биде воведен локдаун.

Првиот е од денешната, а вториот од утрешната програма.

Целиот текст можете да го прочитате на следниот ЛИНК.