Продолжува драмата во Буенос Аирес: Бомба на стадионот на Бока!

Скандалите на финалето од Копа Либертадорес меѓу градските ривали Ривер Плате и Бока Јуниорс не престануваат и покрај одлуката реванш дуелот да се игра во Мадрид.

Денеска излезе нов – полицијата објави дека на стадионот на Бока е прогласена вонредна состојба поради закана од бомба. Сето тоа се случило пред закажаниот тренинг на тимот, последен пред патувањето за Шпанија. Полицијата го истражува случајот, а засега нема најави кој би можел да стои зад него.

Патувањето е закажано за утре, а натпреварот на „Сантијаго Бернабе“ се игра в недела од 20:30 часот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Баделки“ досега без пораз во лигата, вчера со голема разлика ја победија екипата на ЖКК „Крива Паланка“

Лудило во Аргентина: Навивачи на Бока убија фан на Ривер!

ФОТО: На Инстаграм споделува разголени фотки, но шокираше на доделувањето на наградите на Серија А

(ФОТО) Девојката на Чичарито потполно гола на Хаваите: Погледнете ги најжешките фотки од „рајот на земјата“

Членови на карате клубот „Маваши“ од Кисела Вода ќе се натпреваруваат на Европско првенство во Данска

Несреќни „Гробари“: Им ги дупнаа гумите на навивачите на Звезда

Fuchs Мак одбележа 20 години успешно работење во Македонија

ФОТО: Ема е кралица на Премиер лигата – убава, секси и жешка

Ѓоковиќ со честитка за Лука Модриќ во стилот – „Од Вардар до Триглав, сите за Хрватот!“