Проблеми со авионот на Барса, „каталонците“ дури вечерва стигнаа дома

Капак на поразот од Зенит во четвртиот натпревар од четвртфиналната серија во Евролигата за Барселона беше одложеното враќање дома и принудното преноќување во Сант Петерсбург.

По синоќешниот меч, кошаркарите на каталонскиот клуб останаа во Русија поради дефект на авионот со кој патуваа.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.