Пресврт во најава: Звезда, Партизан и Валенсија во Евролигата?

Иако Жорди Бертомеу во петокот изјави дека нема шанси две српски екипи да настапуваат во Евролигата претстојната сезона, уредникот на порталот Eurohoops, Арис Баркас најави промена на ставовите и реализирање на токму вакво сценарио.

На ден пред состанокот на акционери на Евролига, тој ги објави имињата на трите клуба кои ќе добијат специјални покани со додавка дека тоа е „речиси сигурно“.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.