Пресврт: Ма каква Барселона – познато каде сака да се пресели Нејмар

Секој преоден рок иста приказна – Нејмар си заминува од ПСЖ. Иако тоа е тешко да се оствари оваа зима,  не е исклучена можноста вакво сценариот да видиме веќе следното лето.

Бразилецот на неколку наврати со своите постапки стави јасно дознаење  дека не е воодушевен во ПСЖ кој покрај доминацијата во Франција не успева да направи исчекор во Европа.

Се посилно се говори дека Нејмар може да се врати во Барселона од каде и што дојде пред година ипол, но сега сето тоа би можело да добие различен епилог.
Шпански „Дон Балон“ тврди дека Пеп Гвардиола е решен да го доведе Бразилецот како некој кој би можел да и парира на Меси и Роналдо, а за тоа се подготвени да понудат 100 милиони евра и плус Габриел Жезус.
Младиот напаѓач оваа сезона има одредени проблеми поради неефикасното, но нема сомнеж дека го чека блекава иднина. Сепак Пеп е подготвен да го жртвува.
Нејмар неодамна откри дека би сакал да се проба во Премиер лигата еден ден, нешто што го пренел и на својот татко кој води сметка за неговата кариера.