Пресконференцијата од која сите стравуваа – Нојер ја објасни ситуацијата

Се случи најавената пресконференција која ја закажа повредениот Мануел Нојер, голманот на Баерн Минхен кој се повреди на еден од последните мечеви.

Се претпоставуваше дека тој ќе означи шокантен крај на кариерата, пред се поради тешката повреда со која се здоби.

33 годишниот голман на денешната пресконференција потенцира каква е ситуацијата со неговата повреда.

Сите очекуваа дека ќе најавам крај на кариерата, но искрено би ви рекол дека не знам кога ќе се вратам на голот. Можеби пред крајот на сезоната. Долг период имав болки и проблеми со мускулот, го очекував ова. Го повредив листот поради интензивните тренинзи. Се уште ништо не е готово со мојата кариера, се враќам набрзо“, нагласи Нојер.

Германецот е еден од најдобрите европски голмани и сигурно дека би била штета да се загуби голман од ваков профил.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Навивачите на Ливерпул се фанови по порачка – по Јунајтед сега навиваат за друг

Нова жртва и трагедија во семејството Сала: Ништо не е веќе исто за нив овие неколку месеци

Адебајор раскажа анегдота: Како Мурињо беснееше во соблекувални поради Роналдо

Силна најава на Скај Спорт: Азар и Погба во пакет кај Зидан

Вирусот повторно актуелен – Рој Кин анализира што ќе му направат на Оле Солскјер

Јанев до пред неколку месеци беше незаменлив во Беласица, а пред него сега е најважната животна битка

Тито Виланова на шест дена пред смртта го повикал Меси и со својот потег ја спасил Барселона

Првиот фудбалер кој летово ќе го напушти Јунајтед, ќе се пресели во Арсенал?!

Докторот му најавил дека ќе умре, а тој почина следниот ден за време на натпревар