Пред речиси две децении ја стресе Шпанија, сега влегува во кралското семејство

Луис Фиго е едно од најконтроверзните имиња во светскиот фудбал, а особено е интересен во Шпанија каде помина најголем дел од својата играчка кариера.

Каталонците уште не му простиле за предавството и трансферот во Реал Мадрид пред 19 години. Сепак, во овој случај тој не е актуелен поради фудбалот, туку поради семејството. Шпанските медиуми тврдат дека тој може да се посвати со кралското семејство на Шпанија бидејќи неговата постара ќерка Даниела е во врска со Луис Осорио Суелвес, внук на поранешната кралица и братучед на сегашниот крал Хуан Карлос.

View this post on Instagram

🖤🖤🖤

A post shared by Daniela Svedin Figo (@danielasfigo) on

Двојката е заедно неколку месеци, со оглед на тоа што Даниела има само 20 години, никој не може да предвиди дали ќе останат во врска, но барем во моментов се главни во медиумите во Шпанија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ФОТО) Папарацо лов: Ѕвездата на ПСЖ фотната со секси девојка која ги покажа градите

(ФОТО) Карикатурата за Михајловиќ што го крена на нозе цел свет

Новата ŠKODA SCALA доби 5 ѕвезди за безбедност од Euro NCAP

(ФОТО) Упс… испадна немирната града на американската фудбалерка

Форбс со најнова листа на најбогати спортисти во светот

ВИДЕО: Додека него го чекаат за трансфер во Неапол – Елмас „снајперистот“ знае да се релаксира!

(ФОТО) Каков лик: На прозивка на клубот се појави со торба со реклама на порно сајт

ВИДЕО: Левандовски го предизвика Ѓоковиќ – ова мора да го направиш!

Побрз од Формула 1 – Volkswagen ID.R со нов рекорд на Гудвуд