Пред промоцијата на неговата книга, Златко Далиќ ја изненади Хрватска

Хрватскиот селектор Златко Далиќ, кој минатата година со „коцкестите“ го направи најголемиот успех во нивната историја, финале и вицешампионски статус, ги изненади навивачи со неговата последна изјава.

Непосредно пред претставувањето на неговата книга „Русија беше нашиот сон“, даде изјава од која изненади па и шокира повеќе од хрватските навивачи, изјава во која рече дека нема уште долго да биде тренер.

Не мислам уште долго да бидам тренер, ова е преголем стр ес за луѓето, ги троши емотивно и психички, има поважни работи во животот од резултатите на натпреварите. Семејството, пријателите, се она што го запустив изминатиот период поради фудбалот“.

„Имам 53 години, не планирам да бидам вечно тренер, не мислам дека уште долго ќе ја работам оваа работа. Пријателите често знаат да ми кажат да се присетам на Русија, дека јас им донесов на луѓето во Хрватска вицешампионско место на СП“, открива Далиќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Играчот на Челзи имал непријатна епизода: Менаџерот ме крадеше, сакав да се откажам од фудбалот

Пресврт во Париз, Нејмар ги изнел своите барања до ПСЖ

Французинот пресече: Пол погба донесе конечна одлука!

Дали ќе биде тренер на Јувентус? Па Челси го нема уште ослободено од договорот

На свадбата на Рамос денеска, освен Роналдо, не беше присутно уште едно големо име

Гулит за проблемот на Милан последните неколку сезони

Имаше одлична сезона во Арсенал – но сака да си замине поради својата девојка

Откриено колку цигари на ден пуши Сари

(ВИДЕО) Ѕвездата на Јувентус се снимаше со гола жена во кревет !?