Пред гостувањето во Скопје, Веспрем ја „олади“ Барселона – Манасков солиден

Веспрем на домашен терен вечерва ја победи силната Барселона со резултат 29:26, но Каталонците сепак остануваат лидери на табелата бидејки имаат доволна бодовна предност пред Вардар.

На три кола до крајот, Вардар е на негатива од -3 бодови зад лидерот Барселона.

Во денешната победа на Веспрем, свој удел имаше и нашиот репрезентативец Дејан Манасков, кој реализира 4 погодоци против каталонската екипа.

Токму во следно коло Веспрем гостува во Скопје кај Вардар, битка која ќе биде директна за 2 позиција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕХФ: Еурофарм немоќен во Битола против Татабања

Парондо: Промашивме многу, Веспрем имаше повеќе свежина кога најмногу требаше

Одлично прво и катастрофално второ полувреме: Вардар загуби од Веспрем среде Скопје!

(ФОТО) „Комити“ со закана – Глави ќе летаат!

Следете го дерби мечот ВАРДАР – Веспрем овде

Мукаетов за приоритетот со кој ќе се избира новиот селектор на репрезентацијата

ЕХФ го „делна“ и Кјелце за инцидентот со Вардар минатиот октомври

Стоилов и Парондо очекуваат тежок меч со Веспрем

Ќе грми во „Јане Сандански“ в сабота – Вардар со убава вест за фановите