Пред гостувањето во Скопје, Веспрем ја „олади“ Барселона – Манасков солиден

Веспрем на домашен терен вечерва ја победи силната Барселона со резултат 29:26, но Каталонците сепак остануваат лидери на табелата бидејки имаат доволна бодовна предност пред Вардар.

На три кола до крајот, Вардар е на негатива од -3 бодови зад лидерот Барселона.

Во денешната победа на Веспрем, свој удел имаше и нашиот репрезентативец Дејан Манасков, кој реализира 4 погодоци против каталонската екипа.

Токму во следно коло Веспрем гостува во Скопје кај Вардар, битка која ќе биде директна за 2 позиција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Комитата Вујо поднесе оставка: Како да работам во клуб, каде играчите немаат пари за сок?

ВИДЕО: Нема пари што можат ова да го платат – врската на Милосављев со публиката во Јане

Дибиров мајсторот објасни како се одјавуваат „МАНГУПИТЕ!“

Парондо: Им симнувам капа на моите ракометари

Карачиќ: Не бев ни свесен што се случува

(ВИДЕО) Емоциите за кои долго ќе се раскажува: Десет минути по мечот, никој не си оди!

ВИДЕО: Моментот кога цел ЈАНЕ САНДАНСКИ експлодира по ударот од 10 метри на Кристопанс

На 60 минути од Келн – Вардар патува во Сегедин со големи +8

ВИДЕО: Кога пеколот во „Јане Сандански“ ќе го вклучи топот на Кристопанс