Познати стартните состави за премиерата во Англија: М.Јунајтед има нов капитен

Со вечерашниот дуел меѓу Манчестер Јунајтед и Лестер што се игра на „Олд Трафорд“ ќе стартува новата сезона во Премиер лигата. Менаџерот на „црвените ѓаволи“ Жозе Мурињо се реши со новотo засилување Фред да го почне дуелот, додека капитенската лента ќе биде на раката на Пол Погба.

Тимот на Лестер во стартниот состав ќе го има Хари Мегваер, кој беше потенцијално засилување на Манчестер Јунајтед, додека Џејми Варди дуелот ќе го почне од клупата.

Манчестер Јунајтед: Де Геа, Дармиан, Бејли, Линделоф, Шоу, Фред, Погба, Андреас, Мата, Алексис и Рашфорд.
Лестер: Шмајхел, Амартеј, Морган, Мегваер, Чилвел, Ндиди, Силва, Рикардо, Мадисон, Греј и Ихеначо.

Судија на натпреварот е Андре Маринер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лопетеги излезе на пресконференција да образложи што му се случи на овој анемичен Реал Мадрид

ВИДЕО: Атлетико им го зеде скалпот на „кралевите“ – не им дозволија „хет-трик“ во УЕФА Суперкупот

ВИДЕО: Реал беше блиску до нов трофеј, но Диего Коста се погрижи за нови 30 минути

ВИДЕО: Кралевите бесни – стартот на Диего Коста врз Рамос е за директен црвен картон

ФОТО: Реал има нерешено на полувреме – но нивни навивач на трибини го трола голманот на Ливерпул

ВИДЕО:Шок уште на почетокот – Атлетико уште во првите 60 секунди постигна гол против Реал

ВИДЕО: Барса пресилна за Бока на турнирот „Жоан Гампер“ – Малком стрелец, Меси имаше своја магија!

Во Талин ќе се крши копјето меѓу градските ривали и честа за Мадрид (состави)

Тренер во Јунајтед тврди дека имаат подобар напаѓач од Варди, но го пратиле на позајмица