Познат новиот клуб: Магдевски продолжува во странство!

Македонскиот репрезентативец Андреј Магдевски од денеска официјално е нов член на холандски прволигаш.

Станува збор за актуелен освојувач на Купот на Холандија и поранешен седумкратен шампион на оваа земја.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.