Повторно тројца европски кошаркари во идеалната петорка на сезоната во НБА

Втора година по ред, Никола Јокиќ, Лука Дончиќ и Јанис Адетокумбо се избрани во најдобрата петорка на сезоната во НБА лигата.

Тоа не е никакво изненадување ако се знае дека Јокиќ прогласен за МВП, а Дончиќ и Адетокумбо ги носеа своите екипи до нови големи успеси.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.