Повеќе нема дилема: Познато каде ќе биде завршниот Ф4 во СЕХА

Регионалната ракометна СЕХА лига денес објави дека годинава завршниот Ф4 турнир ќе се одржи во Белорусија, во градот Брест.

Ова ќе биде вторпат овој град да го нагости најдобрите четири екипи во регуларниот дел од сезоната, а организатор е домашната екипа Мешков.

„Фајнал-фор“ турнирот во СЕХА годинава ќе е одржи во период од 2. до 4. април, а на истиот учество ќе зедат нашиот Вардар, домаќинот Мешков, како и хрватските екипи ППД Загреб и Нексе.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вардарска доминација во СЕХА: Четири ракометари на Вардар во идеалниот тим!

Талески и Рајн Некар патуваат со +2 кај Нант и Лазаров на реваншот во ЛШ

ЕХФ ги отпиша „црвено-црните“: Вардар нема да игра во Келн!

Кина ќе игра против Вардар !?

Вардар иако некомплетен, лесно се справи против Извиѓач: А сега фокусот на „плинарите“ и ЛШ

Најави за нови заминувања од Вардар – се води кон реализација на „рускиот проект“

И Карачиќ го напушта Вардар: Хрватскиот ракометар се сели во Полска!

Брестовац посакува Металург со триумф да го финишира СЕХА првенството

ПСЖ и Раул го добија дербито против Нант и Лазаров