Повеќе нема дилема: Познато каде ќе биде завршниот Ф4 во СЕХА

Регионалната ракометна СЕХА лига денес објави дека годинава завршниот Ф4 турнир ќе се одржи во Белорусија, во градот Брест.

Ова ќе биде вторпат овој град да го нагости најдобрите четири екипи во регуларниот дел од сезоната, а организатор е домашната екипа Мешков.

„Фајнал-фор“ турнирот во СЕХА годинава ќе е одржи во период од 2. до 4. април, а на истиот учество ќе зедат нашиот Вардар, домаќинот Мешков, како и хрватските екипи ППД Загреб и Нексе.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Кога е најтешко, ова е најмалку што може да се направи: Вардаре, не те оставаме!

Парондо сликовито ја објасни (не)идеалната ситуација во клубот оваа сезона

Селекторот Симовски го објави списокот на ракометарки за баражот за СП

Дерби во финалето на универзитетската лига во ракомет!

Вардар рутински и сигурно против Бутел

Македонија е европски и светски ракометен гигант: Пристигна уште едно признание од ЕХФ

Вардар на лето ќе купува од Металург !?

ЕХФ со поздрав за најголемите: ВАРДАР, добредојде во Келн!

Вардар го загуби Купот на Македонија, но ги доби најдобрите можни вести