Потресно сведоштво на другар на Сала: Принуден беше да се качи во авионот

Исчезнувањето на аргентинскиот фудбалер Емилијано Сала и натаму е топ-тема во сите светски медиуми.

Вчера беа најдени остатоците од авионот со кој патуваше, а заедно со нив и тело за кое уште не се знае чие е. Пријателот на Сала, Масимилијано Дуарте тврди дека фудбалерот не сакал да се качи во авионот, но бил принуден.

„Емилијано никогаш не сакаше да се качи во тој авион. Имаше обврска, како што имаат сите фудбалери. Тој тврдеше дека нема да се качи додека не се исполнат сите услови, но го натераа“, изјави Дуарте.

Агент на Сала е англискиот менаџер Вили МекКеј кој му го организирал летот со Пајпер Малибу, авион кој обично не се користи за летови преку Ла Манш затоа што е мал и не е отпорен на силните ветришта што ги има во тој регион.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нова жртва и трагедија во семејството Сала: Ништо не е веќе исто за нив овие неколку месеци

Сензација: Аматер го победи големиот шампион Рони О’Саливан

Јувентус слави титула, Роналдо ужива во Дубровник!

Англиски фудбалер ја фатил сопругата со друг во кревет и ја претепал!

(ФОТО) Без заби и ќелав: Каков требаше да биде Бекам во 2020 година…

(ФОТО) Сестрата на напаѓачот на Рома повторно издоминира – позираше речиси гола

(ФОТО) Заборави да облече гакички: Синоќешниот меч Наполи – Арсенал го најави со порно фотка

(ФОТО) Е дури сега Алиоски ќе побесне: Фризерот објави папарацо фотки од Џани

(ФОТО) Сопругата на Бензема уловена во перверзен момент: Рацете во тангата…