Порто му посака официјално добредојде на Македонецот

Македонскиот голман од следната сезона ќе го носи дресот на ракометниот клуб Порто.

Тој денеска со уште четири други засилувања во Порто, беше претставен и им беше посакано добредојде во новиот клуб.

Митревски во Потро доаѓа од екипата на Еурофарм Пелистер, каде се задржа кратко, а интересно е тоа што Митревски во минатото настапуваше во дресот на ривалот на Порто, во Бенфика, во периодот од 2015 до 2017 година.

 

View this post on Instagram

 

Bem-vindos a casa🔵⚪️ Welcome home🔵⚪️ #FCPorto #FCPortoAndebol #Andebol #FCPortoSofarma #FCPortoSports

A post shared by FC Porto Sports (@fcportosports) on