Поразениот во дуелот меѓу Словенија и Шпанија, го очекува пекол во четвртфиналето

Откако најтешката група од Олимписките игри, заедно со Аргентина, Словенија или Шпанија нема да имаат ништо полесна задача ни во нокаут фазата од кошаркарскиот турнир во Токио.

Тоа се однесува за оној што ќе загуби во нивниот меѓусебен дуел кој почнува во 10:20, а кој директно одлучува за првото место во групата.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.