Поразени, но не и понижени – Еурофарм Работник одигра храбро против Хановер во ЕХФ Купот

Еурофарм Работник вечерва со пораз дебитираше во групната фаза од ЕХФ Купот, нагости кај екипата на Хановер со резултат 24:21.

Резултатот е доказ дека германската екипа во ниту еден момент од средбата не била доволно комотна за во раната фаза од мечот да обезбеди сигурна победа.

Круцијален момент за победата на домаќинот беше самиот финиш, кога пресудно за Ханове веројатно беше поголемо искуство на ракометарите.

Вечерва најрасположен стрелец за битолската екипа беше Граџан со 6 постигнати голови. Веќе во следното коло, Еурофарм Работник на домашен теренго пречекува Татабан, екипа од Унгарија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Комитата Вујо поднесе оставка: Како да работам во клуб, каде играчите немаат пари за сок?

ВИДЕО: Нема пари што можат ова да го платат – врската на Милосављев со публиката во Јане

Дибиров мајсторот објасни како се одјавуваат „МАНГУПИТЕ!“

Парондо: Им симнувам капа на моите ракометари

Карачиќ: Не бев ни свесен што се случува

(ВИДЕО) Емоциите за кои долго ќе се раскажува: Десет минути по мечот, никој не си оди!

ВИДЕО: Моментот кога цел ЈАНЕ САНДАНСКИ експлодира по ударот од 10 метри на Кристопанс

На 60 минути од Келн – Вардар патува во Сегедин со големи +8

ВИДЕО: Кога пеколот во „Јане Сандански“ ќе го вклучи топот на Кристопанс