Поразени, но не и понижени – Еурофарм Работник одигра храбро против Хановер во ЕХФ Купот

Еурофарм Работник вечерва со пораз дебитираше во групната фаза од ЕХФ Купот, нагости кај екипата на Хановер со резултат 24:21.

Резултатот е доказ дека германската екипа во ниту еден момент од средбата не била доволно комотна за во раната фаза од мечот да обезбеди сигурна победа.

Круцијален момент за победата на домаќинот беше самиот финиш, кога пресудно за Ханове веројатно беше поголемо искуство на ракометарите.

Вечерва најрасположен стрелец за битолската екипа беше Граџан со 6 постигнати голови. Веќе во следното коло, Еурофарм Работник на домашен теренго пречекува Татабан, екипа од Унгарија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕХФ: Еурофарм немоќен во Битола против Татабања

Парондо: Промашивме многу, Веспрем имаше повеќе свежина кога најмногу требаше

Одлично прво и катастрофално второ полувреме: Вардар загуби од Веспрем среде Скопје!

(ФОТО) „Комити“ со закана – Глави ќе летаат!

Следете го дерби мечот ВАРДАР – Веспрем овде

Мукаетов за приоритетот со кој ќе се избира новиот селектор на репрезентацијата

ЕХФ го „делна“ и Кјелце за инцидентот со Вардар минатиот октомври

Стоилов и Парондо очекуваат тежок меч со Веспрем

Ќе грми во „Јане Сандански“ в сабота – Вардар со убава вест за фановите