Поранешен македонски селектор ќе му биде помошник на Алимпијевиќ

Членот на шампионскиот тим на Николферт од 2000 година и поранешен селектор на М20 репрезентацијата на Македонија, претстојната сезона ќе биде прв асистент на турскиот прволигаш Бурсаспор.

Тој потпиша договор на една година и ќе му помага на Душан Алимпијевиќ, поранешен тренер на Црвена Звезда и ФМП.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.