Поради неа го исфрлија од УС Опен, а сега дотичната дама на Ѓоковиќ му зема милиони

Благодарение на Новак Ѓоковиќ, судијата Лора Кларк стана планетарно популарна преку ноќ.

Ѓоковиќ ненамерно ја удри Лаура со топка за време на мечот на УС Опен и тој автоматски беше дисквалификуван, иако е очигледно дека тој немал намера да го прави она што го стори. Се случи, за жал, но Новак сепак мораше прерано да го напушти Њујорк како прв фаворит.

Српскиот тенисер и се извини на Лора, а потоа ги замоли своите обожаватели да престанат да ја навредуваат и да и се закануваат, но Лора од се може да заработи добри пари.

Имено, некои медиуми пишуваат дека Американката е подготвена да го тужи Новак за претрпениот страв и дека би можела да побара голема компензација знаејќи какво богатство има првиот тенисерка на светот.

Засега, ова е непроверена информација, се очекува потегот на Лора, која очигледно добро ќе размисли за потенцијалната заработка заснована врз несреќата што го снајде Новак.