Покрај Мулалиќ, Работнички донесе уште двајца странци!

Најтрофејниот македонски клуб го потврди Мирко Мулалиќ, но пред крајот на преодниот рок во АБА 2 лигата се засили со уште двајца странски кошаркари.

Нивниот ангажман потврдува дека Работнички не се откажал од пласманот во плеј-офот во АБА 2 лигата, но и дека има висок амбиции во домашното првенство.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.