Погба: Нема потреба да разговарам

Пол Погба е со Манчестер Јунајтед на подготовките во Австралија, но прашање е дали Французинот следната сезона ќе го носи црвениот дрес.

Тој беше во составот на Јунајтед на мечот против Пер, а тренеро Солскјер се подготвува да му ја довери и капитенската лента.

Но очекувано, по мечот главна тема за новинарите беша Погба, а тие од него побараа да ги објасни зборовите на неговиот агент Мино Раиола кој тврди дека Французинот има желба да го напушти Манчестер

„Нема потреба да разговарам за тоа“ изјави кратко Погба.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Последно инфо – што рече Лукаку за трансфер сагата со Интер

ВИДЕО: Само што почна финалето од Купот на нации во Африка – и гол!

Сите мислеа дека моментот со Роналдо бил клучен – но Де Лихт ја откри причината за трансферот во Јуве

Блесна на Копа Америка, а сега на интересен начин откри каде ќе ја продолжи кариерата

Веќе нема дилеми: По ова е јасно дека Икарди е блиску до Јувентус

Барселона го врати Валдес

И повеќе од заслужено: Мадрид му изрече казна од 250.000 евра на Рамос!

Управата на Барселона даде зелено светло: Ракитиќ и Кутињо на продажба

Мегваер е прескап, Јунајтед се насочува кон новопечениот играч на Јувентус?!