Почна новата сезона во АБА 2, МЗТ Скопје и Пелистер почнуваат утре и в среда

Попладнево стартуваше новата сезона во регионалното натпреварување која и оваа сезона ќе се игра турнирски.

Домаќин на првиот „балон“ е Златибор, слично како лани, но разликата е во тоа што друштво на МЗТ Скопје сега ќе му прави Пелистер кој е дебитант во ова натпреварување.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.