Почина таткото на Дражен и Ацо Петровиќ

По долго и тешко боледување, на 93-годишна возраст, денеска почина Јован Јоле Петровиќ, татко на славните хрватски и југословенски кошаркари Дражен и Александар.

Роден е во Требиње, а полициската работа го одвела во Шибеник каде бил заменик началник на полициската управа. Таму ја запознал Бисерка со која ги има двата сина, двајцата кошаркари.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.