Почина најстариот син на Скоти Пипен

Легендарниот НБА кошаркар објави дека неговиот син Антрон починал на 33-годишна возраст.

Антрон е роден на 29 декември 1987 година и беше единствено дете на Пипен од првиот брак, со Карен Мекалум од која се разведе во 1990 година.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.