Победа и пораз за младинките пред почетокот на Европското првенство

По гостувањето во Црна Гора каде одигра два пријателски натпревара, претходните два дена македонската М20 женска репрезентација имаше уште два силни теста.

Овојпат на домашен терен, во „Кале“ гостуваше селекцијата на Швајцарија. Двомеч во кој избраничките на селекторот Јелена Антиќ стигнаа до првиот успех во периодот на подготовките.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.