По шокантната најава за повлекување од тенисот – Мареј доби мноштво емотивни пораки од колегите

Енди Мареј кој беше долг период дел од големата четворка, најверојатно и скоро ќе ја заврши професионалната кариера како тенисер.

Тој на последната своја пресконференција, имаше емотивен испад, односно емотивен набој пред новинарите и медиуми, на кои им соопшти дека неговиот крај во тенисот се ближи, пред се поради тоа што има многу проблеми со повредите.

Шпанецот Рафаел Надал по тој повод, му испрати емотивна порака на британскиот тенисер, со кој и против кого долго војуваше.

Не си свесен колку ќе ни недостасуваш драг Енди. Ти си пример за одличен спортист и уште подобра личност“, напиша Рафа на својот Инстаграм профил.

Истото го сторија и тенисерите Димитров и Андерсон..