По повиците од фановите на Челси за ангажман на клупската легенда – се јави и Лампард

Многу од гневните навивачи на Челси по катастрофата на „Етихад“ (6:0), повикаа на смена на тренерот, што од аналитичарите во Британија беше нагласено дека е избрзана констатација.

Сари ја води екипата од оваа сезона и треба да му се даде простор, беше пораката од сите спортски работници шурим островот.

Но брзиот јазик и големата нетолеранција кон новиот тренер, придонесе за тоа на социјалните мрежи да видиме разни коментари, од отказ на Сари, до можен ангажман на клупската легенда како иден тренер, Френк Лампрд.

По таквите можни најави, Лампард не сакаше да ги држи во заложништво фановите, па јасно демантираше и ги одби таквите шпекулации.

Моментално работам во клуб кој го почитувам, мојата работа е во Дерби Каунти. Работам напорно заедно со мојот тим за да ги достигнеме посакуваните резултат. Челси и фановите ги обожавам и им посакувам се најубаво во иднина“, беше коментарот на Лампард.