По повиците од фановите на Челси за ангажман на клупската легенда – се јави и Лампард

Многу од гневните навивачи на Челси по катастрофата на „Етихад“ (6:0), повикаа на смена на тренерот, што од аналитичарите во Британија беше нагласено дека е избрзана констатација.

Сари ја води екипата од оваа сезона и треба да му се даде простор, беше пораката од сите спортски работници шурим островот.

Но брзиот јазик и големата нетолеранција кон новиот тренер, придонесе за тоа на социјалните мрежи да видиме разни коментари, од отказ на Сари, до можен ангажман на клупската легенда како иден тренер, Френк Лампрд.

По таквите можни најави, Лампард не сакаше да ги држи во заложништво фановите, па јасно демантираше и ги одби таквите шпекулации.

Моментално работам во клуб кој го почитувам, мојата работа е во Дерби Каунти. Работам напорно заедно со мојот тим за да ги достигнеме посакуваните резултат. Челси и фановите ги обожавам и им посакувам се најубаво во иднина“, беше коментарот на Лампард.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Го нема Нејмар – нема проблем: Ете зошто Мбапе го нарекуваа „вонземјанин“

Дали со ова Мурињо најави кој клуб ќе го презеде: Ништо не сокри од новинарот

(ВИДЕО) Икарди во живо ја проследи пораката од фановите на Интер: Предавнику, оди си!

Денес нова трагедија го потресе регионот: На натпревар почина 19-годишен фудбалер

Реал беше понижен од Џирона, а се најде „маж“ од нивните редови кој призна: Јас сум виновен за се!

Мурињо даде одговор дали и колку го гледа Јунајтед по отказот во декември

Фелипе од Вардар со жестока порака до ФФМ: Срамота, МАФИЈА!

ВИДЕО: Интер знае да победува и без Икарди

Самиот на себе си е конкуренција: Рамос е апсолутен рекордер според црвени картони!