По поразот од Русија, Кадетите на Македонија возвратија со победа против Белгија на ЕП

Младите репрезентативни кошаркари на Македонија до 16 години, денеска комплетно ја надиграа и убедливо ги победија своите врсници од Белгија со резултат 68:80.

Очигледно дека младите надежи на Македонија пронајдоа вистинска мотивација за победа, по вчерашниот мегативен резултат против Русија.

Во поголем дел од натпреварот, нашите кадети беа перфектни во одбрана, па веројатно во тој сегмент од играта и беше добиен натпреварот.

Андоновски беше најефикасен во нашите редови со 22 поени, додека веќе утре младите кошаркари имаат нов тест, против Словачка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Комичниот тајм-аут на Звезда: Коуч, ако стават некој висок на терен…

Човиќ, првиот човек на Ц.Звезда „плаче“ по поразот од Партизан: Како да честитам за нешто што е украдено

Скандал во Ниш: Партизан слави титула, Звездашите одбија да ги примат медалите

(ВИДЕО) Спектакл на Ол стар викендот: Диало го прескокна Шек и победи во забивање

Осман за македонското знаме: Сакав да искажам благодарност и љубов

(ВИДЕО) Блесна македонското знаме на „Ол-старот“ – Осман гордо го носеше

(ФОТО) Секоја чест – Охриѓанецот Чеди Осман на „Ол-старот“ на НБА ќе настапи со македонско знаме

Чудесниот Дончиќ во последен момент сепак ќе се најде на Ол-Стар!?

Давитков го соопшти списокот за одлучувачкиот меч против Романија