По поразот од Русија, Кадетите на Македонија возвратија со победа против Белгија на ЕП

Младите репрезентативни кошаркари на Македонија до 16 години, денеска комплетно ја надиграа и убедливо ги победија своите врсници од Белгија со резултат 68:80.

Очигледно дека младите надежи на Македонија пронајдоа вистинска мотивација за победа, по вчерашниот мегативен резултат против Русија.

Во поголем дел од натпреварот, нашите кадети беа перфектни во одбрана, па веројатно во тој сегмент од играта и беше добиен натпреварот.

Андоновски беше најефикасен во нашите редови со 22 поени, додека веќе утре младите кошаркари имаат нов тест, против Словачка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Дончиќ дели неверојатни асистенции, но Американците се воодушевени од неговото радување

Кари со интересен став за 12-те астронаути кои патуваа кон месечината

Атаман бара Евролигата да направи преседан – да преиграат веќе завршен меч?

ВИДЕО: Перфекционистот Обрадовиќ пак во голем елемент: Еј ало, каде одиш?

Обрадовиќ со својот Фенер ги победи „детелинките“ среде Атина

Морбидна исповед на соиграч на Дражен: Ја видов несреќата во неговите раце 1990 година

Ајверсон: Правите споредба на Леброн со Мајкл Џордан, дали се шегувате со мене?

(ФОТО) Скандал во Истанбул: Нацистички слоган ги дочека израелските кошаркари!

(ВИДЕО) Пцуј по „нашки“ за да не добиеш техничка: Дончиќ го направи партал судијата во НБА