По победата против Младост, шок за МЗТ Скопје

Македонскиот шампион со биланс 1/1 го напушта Златибор и првиот турнир од новата сезона во АБА 2 лигата.

Пред два дена приреди изненадување, совладувајќи го фаворизираниот Младост, а вечерва доживеа исто толкаво, но непријатно изненадување, со поразот од Рогашка.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.