По победата на Хрватска во Дејвис Купот, падна првата жртва во Франција: Со тенисот јас завршив!

За селекторот на француската тениска репрезентација, приказната е завршена, тој најави дека се повлекува.

Француските репрезентативци предводени од Јаник Ноа, покажаа дека се големи луѓе и спортисти, но зад нив не застана француската јавноста, која се побуни против телевизијата која не сакаше да ги пренесува доделувањата на медалите на хрватските тенисери.

Селекторот на Франција, освен што на пресконференцијата им честиташе на Хрватска за златниот медал, тој порача дека се повлекува во пензија.

Не очекував дека ќе доживеам вакви моменти. Три години среќа, фантастични моменти, откривање на нови светови и нов поглед на животот. Ако ова беше сон, тоа неможеше да биде добро. Јас дадов се од себе и многу добив за возврат“.

„Но со тенисот јас завршив. Ќе продолжам со животот, а тенисот го оставам на страна, сакам да остварам некои други сонови додека не биде предоцна. Ова беше нестварно патување во кое дадов свој максимум. Ви благодарам и збогум“, порача Ноа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СКАНДАЛОЗНО: Веќе не се сокрива дека се мести за Федерер – оваа изјава е доказ за тоа

(ФОТО) Досега невидена фотографија од Ѓоковиќ како дете – Ноле комплетно ги изненади фановите

Надал: Зошто немав план Б против Ѓоковиќ во Мелбурн

(ФОТО) Руската тенисерка се соблече потполно гола

Бекер открива како го форсирал Ѓоковиќ да го победува Надал

Новак, па зарем Владимир Путин е човек кој може да биде одбиен?

Тони Надал сакаше да ја каже вистината, но сепак му фати и сеир на Рафа Надал!

Податокот кој Ѓоковиќ треба да го оствари доколку сака да го мине Федерер во водство на АТП

Јубилеј за Федекс: На денешен ден пред 15 години почна неговиот поход во „белиот спорт“