По дуелот ЦСКА – Фенер во Евролигата – најавено „убиство“ за кошаркарот на московската екипа за три дена

Кошаркарот на ЦСКА Москва, Вили Клејбурн, добил смрти закани по својот живот, по мечот со Фенербахче.

Американскиот кошаркар постави фотографија на официјалниот профил на Твитер на која, дел од навивачите на Фенер му испратија порака дека за три дена ќе биде убиен.

Оваа порака стигнала до неговата сопруга на Инстаграм, а Клејбурн веднаш испратил барање односно прашање што планираат од Евролигата и Фенербахче да превземат околу овој случај и дали тие закани претставуваат вистинска опасност по неговиот живот.

Кажи му на сопругот дека ќе биде убиен за три дена. Со почит, фамилија Чакирбели“, стоело во пораката до сопругата на овој кошаркар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

По НБА одисејата – Теодосиќ повторно се враќа во Европа

Тажна вест од ТД Гарден: Замина легендата на „зелените“

(ВИДЕО) Брилијантниот меч на Јокиќ не беше доволен, Нагетси и Спарси ќе играат мајсторка

Штрковите триумфално во Куманово

АБА ја казни Звезда со најголемата казна во историјата на кошарката на овие простори

Хаос за фотелјата во МКФ: Поведена иницијатива за Наумоски да остане претседател

Антиќ заедно со Гечевски ја промовираше програмата за МКФ: Кошарката пак да биде спорт број еден!

МЗТ Скопје испушти златна шанса за враќање во АБА – Задар го врати брејкот

Будуќност буквално уништен: Црвена Звезда ги прегази и ја освои АБА лигата