По доаѓањето на Оле, Рашфорд игра во врвна форма а клубот сега го наградува

По потврдата на неговиот талент и квалитет на теренот, Манчестер Јунајтед размислува во новиот договор да му ја зголеми за двојно платата на Рашфорд.

Младиот напаѓач кој по доаѓањето на Оле Гунар Солскјер, се опушти и почна повторно да ги решета противничките голмани, ќе добие награда од клубот.

Новиот договор на 21 годишниот играч ќе биде тежок 150.000 фунти неделно, или двојно повеќе од тоа што сега го заработува (75.000)

Таа сума на пари сигурно ќе го задржи на Олд Трафорд, во клубот каде израсна, доби шанса за деби натпревар, се докажа и стигна до овде каде што е сега.

Тој во следните денови треба да потпише нов 5 годишен договор, што на Јунајтед ќе му обезбеди лагодна позиција кога е во прашање офанзивата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Навивачите на Ливерпул се фанови по порачка – по Јунајтед сега навиваат за друг

Нова жртва и трагедија во семејството Сала: Ништо не е веќе исто за нив овие неколку месеци

Адебајор раскажа анегдота: Како Мурињо беснееше во соблекувални поради Роналдо

Силна најава на Скај Спорт: Азар и Погба во пакет кај Зидан

Вирусот повторно актуелен – Рој Кин анализира што ќе му направат на Оле Солскјер

Јанев до пред неколку месеци беше незаменлив во Беласица, а пред него сега е најважната животна битка

Тито Виланова на шест дена пред смртта го повикал Меси и со својот потег ја спасил Барселона

Првиот фудбалер кој летово ќе го напушти Јунајтед, ќе се пресели во Арсенал?!

Докторот му најавил дека ќе умре, а тој почина следниот ден за време на натпревар