По доаѓањето на Оле, Рашфорд игра во врвна форма а клубот сега го наградува

По потврдата на неговиот талент и квалитет на теренот, Манчестер Јунајтед размислува во новиот договор да му ја зголеми за двојно платата на Рашфорд.

Младиот напаѓач кој по доаѓањето на Оле Гунар Солскјер, се опушти и почна повторно да ги решета противничките голмани, ќе добие награда од клубот.

Новиот договор на 21 годишниот играч ќе биде тежок 150.000 фунти неделно, или двојно повеќе од тоа што сега го заработува (75.000)

Таа сума на пари сигурно ќе го задржи на Олд Трафорд, во клубот каде израсна, доби шанса за деби натпревар, се докажа и стигна до овде каде што е сега.

Тој во следните денови треба да потпише нов 5 годишен договор, што на Јунајтед ќе му обезбеди лагодна позиција кога е во прашање офанзивата.