По девет години, Фенербахче нема да има српски тренер

Два дена откако ја раскина соработката со Александар Ѓорѓевиќ, новиот турски шампион Фенербахче го назначи неговиот наследник.

На клупата на клубот од Истанбул седнува грчкиот стручњак кој претходно осум сезони ја водеше ЦСКА.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.