Писонеро: Во Вардар доаѓам со јасна цел!

Давид Писонеро е новиот шпански предводник на Вардар, трет по ред, по Гонзалес и Парондо.

Овој тренер како што сам потенцираше, доаѓа во Вардар за да го одржи европскиот континуитет на двократниот европски шампион, што укажува на тоа дека Вардар и следната сезона ќе биде доста силен колектив.

Доаѓам во Скопје со јасна цел, да го одржам нивото на овој Вардар. Тимскиот дух беше нешто кое се издвојуваше од овој тим како најсилно оружје. Среќен сум што доаѓам во ваков тим, се надевам дека ќе искусам исти емоции како и моите претходници Парондо и Гонзалес“.

„Јас можам да ви ветам само напорна работа во Вардар. Потребни ќе ни бидат играчи со посебни квалитети, аспект на подеднаква игра во напад и одбрана“, истакна Писоне ро, кој некогаш го тренираше тимот на Ваљадолид.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Селекторот Брестовац направи три измени за дуелот против Грција

(ВИДЕО) Сестрите се ХИТ: Промовирана во целост песната посветена за Вардар

(ФОТО) Момир Илиќ во Вардар !?

Вардар и во новата сезона ќе биде дел од ЛШ – место бараат уште две наши екипи

Столе успешно опериран – Брестовац ќе го нема на располагање против Грција

Објавено како до карти за Македонија – Грција: Мора да бидете брзи

Се случува и тоа во спортот – Грција вечерва и направи огромна услуга на Македонија

(ФОТО) По Борозан, денес уште двајца екс вардарци позираа за новите клубови

(ВИДЕО) Турците направија „пеколна“ атмосфера – Македонија на крај ги замолкна