Петрушев ги собра сите индивидуални награди во АБА лигата

Кошаркарот на Мега, Филип Петрушев е прогласен за МВП на сезоната, најдобар млад играч и најдобар стрелец во основниот дел од АБА лигата кој заврши вчера.

За младиот Србин ова беше прва сезона во регионалното натпреварување откако лани се врати во татковината по престојот во САД, односно настапот во НЦАА лигата во дресот на Гонзага.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.