Партизан загуби од Задар со 56 разлика, на теренот остана со двајца кошаркари

Младинскиот тим на Партизан го претрпе својот најубедлив пораз во АБА лигата откако загуби од Задар со 46-102.

Не станува збор за толкава разлика во квалитет меѓу двете екипи, туку за голем проблем во редовите на „црно-белите“.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.